Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

» » ΑΕ Δηλεσιου - Παμβαγιακος 3-0 στην Πρεμιερα Β' Κατηγοριας Βοιωτιας

•  Παίζοντας κατα διαστήματα πολυ καλό ποδόσφαιρο η Α.Ε. Δηλεσίου
  • νίκησε με σκορ 3-0 την ομάδα του Παμβαγιακού Στο Γηπεδο Αγιου Θωμα

• Το σκορ άνοιξε στο 28 λεπτό με κεφαλιά του Δεληγιώργη μετά από σέντρα του Φραντζεσκάκη.
  • Στο επόμενο πεντάλεπτο από ατομικές ενέργειες του Δάβρη και του Δεληγιωργη χάθηκαν σημαντικές ευκαιρίες.
  • Στο 43' από στημένη φάση ο Καραμπάς με καφαλιά έκανε το 2-0 μετά από την εκτέλεση πλαγίου φάουλ του Ατια.
  • Στο 58 λεπτό έγινε το 3-0 από τον νεαρό Πρελορέντζο ο Δάβρης ελίχθηκε από δεξιά εσπασε την μπάλλα ο Ανυφαντής έκανε το πλασέ απέκρουσε ο γκολκήπερ και ο Πρελορέντζος πήρε το ριμπάουτ και έκανε το 3-0.

• Στο 92 ο Δάβρης κέρδισε το πέναλτυ ανέλαβε ο ιδιος την εκτέλεση του αλλά ο νεαρός γκολκήπερ απέκρουσε. Για την ομάδα του Δηλεσίου διακρίθηκαν οι Φραντζέσκακης,, Άντι Άτια, Δάβρης,  Χατία, Καραμπάς .