Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

» » ΑΟ Χαλκις - ΑΟ Θηβα 3-0 σε Φιλικο Παιχνιδι Προετοιμασιας την Τεταρτη με τα Λουκισια στη Θηβα

AO ΘΗΒΑ 2021-22 ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ 2021-22

Καλά στοιχεία ...για πρώτο φιλικό έβγαλε ο ΑΟ Χαλκίς στο ματς που έδωσε στο Στάδιο Χαλκίδας με αντίπαλο τον ΑΟ Θήβας, τον οποίο νίκησε με 3-0.

Παλιά τους τέχνη κόσκινο για τους δύο σκόρερ, τον Γιάννη Θωμά και τον Κώστα Σπανό.

Ο πρώτος με αριστουργηματικό φάουλ (σ.σ. σπεσιαλίστας γαρ) άνοιξε το σκορ (1-0) στο 25', ενώ στο β' ημίχρονο ο Κώστας Σπανός ήρθε από τον πάγκο και με ένα πλασέ και μια λόμπα στο 47' και στο 72' ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Για τον ΑΟ Χαλκίς ξεκίνησαν ο Φαλαγγίτης γκολκίπερ, στην άμυνα οι Τζάβρας-Γεωργίου στόπερ και Κολιόπουλος-Ι. Τσολάκος του Κων. ακραίοι μπάκ. Στο κέντρο οι Θωμάς-Σπυράκης (αμυντικοί μέσοι) και Νίκος Ζαχαριάς στο δέκα, 9αρι ο Νίκος Μαστροκώστας και εξτρέμ οι Καραχάλιος και Λούκας.

Στο β' ημίχρονο πλην του Σπανού, αγωνίστηκαν και ο γκολκίπερ Γαλλής, καθώς και ΖουλιώτηςΓιάννης Τσολάκος του Αθ., Λευτέρης ΠάλληςΒουρδάνοςΔεληγιάννηςΡογαλίδης και ο υπό δοκιμή Γεωργακόπουλος

Μετά τις αλλαγές, ο Κολιόπουλος αγωνίστηκε και ως δεξιός χαφ (στην ίδια πλευρά με τον Ζουλιώτη).

Πηγη ... egnomi .gr

• Πολυ καλο παιχνιδι απο τις δυο ομαδες ιδιαιτερα στο πρωτο ημιχρονο
  • με τις ομαδες να προσπαθουν να βρουν λυσεις να διαπερασουν τις αμυντικες γραμμες
  • η ομαδα της Χαλκιδας καταφερε να ανοιξει το Σκορ στο 25' με αριστοτεχνικο Γκολ φαουλ του Θωμα στο παραθυρακι της εστιας του Θαναση Κουτρουμπα
  • στη συνεχεια το παιχνιδι πηρε γρηγορη μορφη απολαυσης με την ομαδα της Θηβας να χανει δυο μοναδικες ευκαιριες να ισοφαρισει στο φιναλε του ημιχρονου 41' και 43' με τον Μανη
Με το ξεκινημα του δευτερου ημιχρονου ο Σπανος που μπηκε αλλαγη
καταφερε στο 47' να βγει στην κοντρα να νικησει τον Κωνσταντινοπουλο στην εξοδο που επιχειρησε και να διπλασιασει τα τερματα της ομαδας του
οσο περνουσε η ωρα ο ρυθμος λογω της κουρασης της προετοιμασιας επεσε με τους προπονητες των δυο ομαδων να πραγματοποιουν πολλες αλλαγες
το Τελικο αποτελεσμα διαμορφωσε και παλι ο Σπανος στο 72' απο λαθος της αμυντικης γραμμης του ΑΟ Θηβα

ΑΟ Χαλκις [ Τοκπασιδης Παναγιωτης ]
Φαλαγγιτης , Κολιοπουλος , Τσολακος Γ.Κ, Γεωργιου , Τζαβρας , Σπυρακης , Λουκας , Καραχαλιος , Μαστροκωστας , Θωμας , Ζαχαριας
Επαιξαν και οι Σπανος , Βουρδανος , Τσολακος Γ.Α , Γεωργακοπουλος , Γαλλης ,
Ζουλιωτης , Παλλης , Ρογαλιδης

ΑΟ Θηβα [ Παπαναστασιου Σωτηρης ]
Κουτρουμπας , Τσελιος , Σεχαι , Κασμας , Καραμπετιαν , Λαμπρου , Μανης , Καναρης , Μποβαλης , Σκουρτανιωτης , Τσιωλης Κ.
Επαιξαν και οι Κωνσταντινοπουλος , Γκιζινος , Γεωργιου

Διαιτητης   Παπακυριακος Θανασης
Α' Βοηθος Πασχαλιδης Γιωργος
Β' Βοηθος Σιμιτζης Ευαγγελος

O σκόρερ του πρώτου γκολ με φάουλ του ΑΟ Χαλκίς Γιάννης Θωμάς, ο οποίος ήταν και ο αρχηγός της ομάδας.

Ο Κώστας Σπανός μπήκε στον αγωνιστικό χώρο σε ρόλο εξτρέμ στο β' ημίχρονο και βρήκε δίχτυα δύο φορές.

Διαιτητής ήταν ο Σάκης Παπακυριάκος με βοηθούς τους Πασχαλίδη και Σιμιτζή.

Η ομάδα της Θήβας όπως παρατάχθηκε στο Στάδιο Χαλκίδας.