SUPER LEAGUE

Γ' Εθνικη

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

» » Mεγαλη Νικη ο Λεβαδειακος 3-0 την Παναχαικη και Παραμενει σε τροχια Ανοδου

Με δυο γκολ στο πρώτο μέρος ο Λεβαδειακός επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 3-0 της Παναχαϊκής.

Στις επιτυχίες επέστρεψε ο Λεβαδειακός, ο οποίος νίκησε 3-0 την Παναχαϊκή και είναι στην 2η θέση με 35 βαθμούς όντας στο -5 από τον πρωτοπόρο Ιωνικό και στο +3 από την 3η Ξάνθη.

Το ματς ξεκίνησε με ένα απίστευτο αυτογκόλ για την Παναχαϊκή με τον Σταμόπουλο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του δίνοντας το προβάδισμα στον Λεβαδειακό.

Ο Μυτίδης στο 34ο λεπτό έκανε το 2-0 για να βάλει τις βάσεις για την ομάδα της Βοιωτίας, ενώ το «κερασάκι» στην «τούρτα» έβαλε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πολέτο για το τελικό 3-0.

Λεβαδειακός (Σανίνο): Μένκα, Μύγας (72′ Μπιανκόνι), Λιάγκας, Παναγιώτου, Τσάπρας, Μεχία, Κονέ, Πολέτο, Μαρίνος (81′ Συμελίδης), Μυτίδης (72′ Τζημόπουλος), Κωστή (77′ Νίκας).

Παναχαϊκή (Καραπίτσος): Σούλης, Μαρκοπουλιώτης (46′ Μπάτροβιτς), Πατάπης, Πάνος, Λαρέα, Σταμόπουλος (63′ Αραβίδης), Μπρους (76′ Κόκας), Γιούσης (46′ Μασούρας), Ανάκογλου, Τσερούτι (76′ Παπαδόπουλος), Κουσκουνάς.