SUPER LEAGUE

Γ' Εθνικη

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

» » Super League 2 ... Kαταιγιδα ο Λεβαδειακος 4-0 την ΑΕ Καραισκακης

Καταιγιστικός ήταν ο Λεβαδειακός απέναντι στην ΑΕ Καραϊσκάκης καθώς την… υπέταξε με τέσσερα τέρματα (4-0) για τη 12η αγωνιστική -1η του β’ γύρου- του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 5ο λεπτό όταν ο Πολέτο εκτέλεσε κόρνερ και ο Μπιανκόνι με το κεφάλι άνοιξε το σκορ.

Στο α’ ημίχρονο έληξε με την ομάδα του Σανίνο να έχει το πάνω χέρι (1-0) και με την έναρξη της επανάληψης (50’)  ο Μεχία με ωραίο σουτ σημείωσε ένα πολύ όμορφο γκολ για να κάνει το 2-0!

Το τρίτο γκολ του Λεβαδειακού ήρθε με τον Δημόπουλο στο 52′, του οποίου η έμπνευση να εκτελέσει απευθείας το φάουλ που κέρδισε η ομάδα του, του βγήκε σε καλό καθώς ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0!

Στο 60ο λεπτό ο Τζημόπουλος έβγαλε ωραία για τον Πολέτο δεξιά, ο δεύτερος σέντραρε και ο Μπιανκόνι από το δεύτερο δοκάρι με προβολή διαμόρφωσε το 4-0 το οποίο έμεινε ως το τέλος της αναμέτρησης.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

Λεβαδειακός (Σανίνο): Στογιάνοβιτς, Μύγας, Τζημόπουλος, Δημόπουλος (62′ Τσάπρας), Πολέτο, Μεχία, Μαρίνος (74′ Θεοχάρης), Καραχάλιος (66′ Συμελίδης), Παναγιώτου, Μπιανκόνι (62′ Μυτίδης), Τζιώρας (74′ Ενομό).

Καραϊσκάκης (Μάγγος): Μπουργάνης, Θεολόγου, Χατζηδίμπας (81′ Κορέλας), Γιαννιώτης, Ρουμπανγκούκα (68′ Μπελεβώνης), Δεινόπαπας (46′ Δερμιτζάκης), Μαύρου (53′ Ναζίμ), Παπανίκου, Κόκας, Κλιγγόπουλος, Ρούνεϊ (46′ Δούμτσιος).

Διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου), Καλύβας (Φθιώτιδας)
Κίτρινες: Δημόπουλος, Μαρίνος – Γιαννιώτης, Κλιγγόπουλος