ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΝΕΑ

SUPER LEAGUE

Γ' Εθνικη

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

» »Unlabelled » Χριστουγεννιατικο Μποναμα ο Λεβαδειακος 2-1 στο ΟΑΚΑ την ΑΕΚ και Βλεπει Καταματα την Ευρωπη !!!

Αποτέλεσμα εικόνας για λεβαδειακος 2015

ο Λεβαδειακός έκανε την μεγάλη έκπληξη  πέρασε νικηφόρα από το Ολυμπιακό στάδιο, επικρατώντας
με 2-1 της ΑΕΚ και πλησίασε στον... πόντο τον 5ο της βαθμολογίας, Πανιώνιο,
 έχοντας πλέον βλέψεις ακόμη και για τα πλέι οφ!  που οδηγουν στην Ευρωπη !!!
Η ΑΕΚ φωνάζει για το γκολ του Γιόχανσον, το οποίο ακυρώθηκε και θα μπορούσε να γίνει το... 2-0
 αλλά στη συνέχεια από δικά της λάθη, έδωσε την ευκαιρία στους Βοιωτούς να φύγουν με το τρίποντο.
Η Ένωση προηγήθηκε στο 16', όταν ο Αραβίδης σέντραρε από τα δεξιά και ο Γιόχανσον με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στη γωνιά του τέρματος γράφοντας το 1-0.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Γιόχανσον με καταπληκτική κεφαλιά έστειλε τη μπάλα
 στα δίχτυα, όμως το γκολ ακυρώθηκε, με τον διαιτητή Κομίνη να θεωρεί πως ο Σουηδός έσπρωξε
 τον Μανωλά στον «αέρα» και τον έβγαλε από τη θέση του.
Στο 62' ο Λεβαδειακός έφερε το ματς στα ίσα, όταν από ένα γέμισμα από τη σέντρα του γηπέδου
 ο Ανέστης έκανε μία κακή έξοδο, έχασε τη μπάλα στον αέρα και από κοντά σε κενό τέρμα
 ο Τριποτσέρης έκανε το 1-1!
Στο 71' νέο λάθος του Κολοβέτσιο, με τον Μάντζιο να του κλέβει την μπάλα και να δίνει έτοιμο γκολ
 στον Ντομοβτσίσκι που έκανε το 1-2 και «πάγωσε» το ΟΑΚΑ.
Όπως ήταν φυσικό η ΑΕΚ πίεσε πάρα πολύ ως το φινάλε, αλλά οι φιλοξενούμενοι με μαζική άμυνα κράτησαν την υπερπολύτιμη νίκη.
AEK: Ανέστης, Γκάλο, Άρθο, Κολοβέτσιος, Ντίντακ (85' Σοϊλέδης), Σιμόες, Γιόχανσον, Μπουονανότε
 (71' Βάργκας), Μπαρμπόσα (71' Πλατέλλας), Αραβίδης, Τζιμπούρ
Λεβαδειακός: Τσιντώτας, Μουλόπουλος, Ουόν, Τριποτσέρης, Μανωλάς, Νικολάου (87' Καψάσκης)
Στάθης, Γιακουμάκης, Ντομοβτσίσκι (73' Γιάχιτς), Μίνγκας (46' Παππάς), Μάντζιος.